Адміністрація школи

з навчально-виховної роботи

moc.liame%40rabba

Історія школи

Заснована школа була в 1913 році за ініціативи панянки Кузнецової Я, як школа для дівчат, розміщена в приватному будинку по вулиці Шосейній.
В 1915 році вона була реорганізована в гімназію „Групи батьків”, навчання було змішане, закошти батьків.
В 1919 році вона стала трудовою школою 1-го і 2-го ступеню. Навчання було на російській мові. Працівників у школі було 24, а з вищою освітою тільки 18. Знаходилась тоді вона по вул. Шевченка,24. Чернігівська семирічна трудова школа №5 діяла до початку Великої Вітчизняної війни.
Будівля школи була зруйнована під час перших бомбардувань міста. У 1943 році школа №5 була розташована по вулиці Артема, 8.

З 1967 року Чернігівська загальоосвітня школа І-ІІІ ступенів №5 працює в приміщенні за адресою вулиця Соснова, 23а.

ЗОШ № 5 м. Чернігова має більш ніж 100-річну історію. І за такий тривалий час існування вона виростила і викохала велику кількість дітей, які у більшості своїй стали гордістю школи, країни.
    Зараз школа налічує 15 класів із загальною кількістю учнів 395.
    Школа працює в режимі однієї зміни, це зручно, тому що після уроків навчальні кабінети вільні для додаткових занять, підготовки шкільних спектаклів, конкурсів; в спортзалі після уроків займаються учні, що відвідують спортивні секції.
    В школі є бібліотека , яка забезпечує дітей навчальною літературою, має підписки періодичних видань для загального користування вчителів і школярів, бібліотека має довідковий апарат: інформаційні каталог (книжковий фонд) і картотеку (статті з періодики).
    В початкових класах школи навчання дітей проводиться диференційовано, з врахуванням їх підготовленості до навчання та психо-фізичного розвитку. 54 дитини навчаються в класах педагогічної корекції . Це діти, які потребують індивідуального підходу і додаткової уваги.
    Діти всіх класів мають можливість купити собі в шкільній їдальні обід, а діти з малозабезпечених сімей харчуються в школі за рахунок державних коштів. Їдальня водночас являється і залом для загально шкільних заходів.
    Школа багато зусиль докладає для розвитку творчих здібностей дітей, тому педколектив працює над проблемами особистісного зорієнтованого, креативного навчання, а також над формуванням загальнолюдських цінностей на основі відродження національної спадщини українського народу. Однім із напрямків діяльності школи є професійне трудове навчання старшокласників.
    Всі учні 10-11 класів одночасно з здобуттям загальної середньої освіти навчаються за програмою технологічного напрямку і одержують спеціальності: водії легкових та вантажних автомобілів категорії „В” , „С” (хлопці та дівчата), кравці легкого жіночого одягу (дівчата). Після закінчення школи разом з атестатом випускники одержують відповідні фахові кваліфікаційні посвідчення. Для професійного навчання в школі є швейний цех з відповідним обладнанням та кабінет з авто тренажерами.